Міжнародний день рідної мови

2023-02-21

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Сьогодні в Семенівському ЗЗСО було проведено квест «На пошуки мовних перлин». Згадали, повторили та вивчили слова, що стали кодом нації « Кропивницькі паляниці зі смаком полуниці продаються у крамниці біля укрзалізниці», назви суто українських страв «крученики», «вареники», «сало», «пампушки», «вергуни, «деруни».

Цікавим і веселим завданням було записати Семенівсько-Леляківські діалектизми. Це «пряженя», «гурки», «попінка», «сапетка», «таранчу», «ряднинка», «колідор», «хверма», «ікна», «швальня», «утак», «бурякі» та інші.

Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

All reactions:
19Ви, Оксана Жирова, Тетяна Лепеха та ще 16
1 поширення
Подобається
Коментувати
Поширити
Кiлькiсть переглядiв: 25

Коментарi